וילונות אש

מתברר ממחקרים שיש הרבה יותר פגיעה משאיפת העשן לאנשים מאשר פגיעה מהשריפה עצמה. לכן חשוב לבדוק לגבי וילונות אש.
וילון חסין עשן הוא וילון גלילה מבד חסין אש, המשמש להפרדת אזורים במקרי שריפה ומסייע בניתוב העשן החוצה תוך כדי הגדלת שדה הראיה של האנשים השוהים במבנה. בנוסף מעכב הווילון את התפשטות האש ועמיד בפני השריפה לפרק זמן של עד שעתיים. וילון חסין עשן מוצמד לתקרה בגלילה על גבי צינור ברזל, כך שאינו מפריע לפעילות השוטפת ואינו מקטין את החלל. הווילון מצויד במנוע חשמלי 24 וולט והוא מחובר לרכזת פיקוד המגובה בסוללת חירום למקרה של הפסקת חשמל.

וילונות אש
וילונות עשן – מרכז קניות

הרכזת של הווילון מחוברת לרכזת גילוי אש במגע יבש והווילון מופעל אוטומטית על פי פקודה מרכזת גילוי אש. ניתן גם להפעילו ידנית על ידי לחיצה על לחצן חרום המותקן בקרבת הווילון. בקצהו התחתון של הווילון נמצא מוט ברזל המושך את הווילון כלפי מטה ודואג להצמידו לרצפה בכדי למנוע את מעבר העשן מאזור לאזור. 

כאשר יש צורך לעבור מצד אחד של הווילון לצדו השני, ניתן להרימו בעזרת לחצנים המותקנים לשם כך משני צדי הווילון. וילון חסין עשן עשוי מבד ארוג בשילוב חומרים שונים, ועובר טיפולים מיוחדים ההופכים אותו לחסין אש לפרק זמן של 60-120 דקות. הווילון מגיע בכל מידה בהתאם להזמנה ולתנאי המקום.

ווילון עשן שונה במהותו מווילון חסין אש למרות שלכאורה מדובר באותם חומרים. ההבדלים העיקריים הם בייעוד הסופי של המוצר. בווילון אש משתמשים ליצור חציצה בין אזורי אש שונים כאשר וילון עשן נועד בעיקרו לנתב את העשן לכיוון המערכת שפולטת אותו החוצה לדוגמה מפוחי עשן ונועד לשימוש בתוך אזור האש. כלומר מטרת ווילון העשן היא למנוע את התפזרות העשן במבנים גדולים, דבר שבאופן עקיף גם מעכב את התפשטות השריפה ובמקביל מאפשר אזורי מילוט נקיים מעשן.

ווילונות עשן קבועים – וילונות אלו מותקנים בין חללים משותפים ומנתבים חום ועשן במהלך כל ימות השנה. בדרך כלל וילונות אלו יותקנו במבנים בעלי קומות עם אטריום או חלל משותף. ניתן להתקין אותם עד גובה מחצית מעבר העשן.

וילונות עשן אוטומטיים מותקנים במקומות נמוכים יותר או שרוצים להסתיר את עצם קיום הווילונות ואלו מופעלים בזמן שריפה על ידי פקודה ממערכת גילוי האש.

לקבלת מידע נוסף ממומחה, השאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם